کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی

در سراسر جهان، کربوکسی تراپی (درمان دی اکسید کربن) به سرعت به عنوان درمانی پیشرو برای جوانسازی پوست شناخته شد. این روش ایمن و کم تهاجم است و از نظر بالینی ثابت شده است که برای جوانسازی، ترمیم و بازسازی پوست و درمان افتادگی پوست (به دلیل افزایش سن یا پس از بارداری)، سلولیت، چربی های مقاوم و ترک های پوستی مناسب است.

سلولیت و رسوبات چربی مقاوم را کاهش می دهد

ناحیه دور چشم را روشن و محکم می کند

پوست شل را سفت می کند

نارسایی وریدی و واریس و رگهای عنکبوتی را بهبود می بخشد

درمان زخم و جای زخم و موارد دیگر

کربوکسی تراپی چیست؟

       در روش کربوکسی تراپی گاز دی اکسید کربن با استفاده از سوزنهای ظریف در لایه های زیری پوست تزریق میشود. این عمل در هر نقطه از بدن، از جمله صورت، گردن، بازوها، باسن و پاها قابل انجام استگاز دی اکسید کربن حتی می تواند در مناطق ظریف با پوست نازک مانند اطراف چشم تزریق شود. از این درمان به منظور کاهش چربی و سلولیت، افتادگی پوست، جای آکنه ، خطوط و چین و چروک و حتی گودی زیر چشم  استفاده میشود

کربوکسی تراپی چگونه عمل میکند؟ 

      دی اکسید کربن تزریق شده به پوست در بافت های اطراف پخش می شود و باعث گشاد شدن رگ های خونی می شود. رگ های گشاد شده برای تامین خون بیشتر،اکسیژن و مواد مغذی زیادی را به ناحیه تحت درمان می آورند و گردش خون را بهبود می بخشند. کربوکسی تراپی علاوه بر افزایش جریان خون و اکسیژن در ناحیه تزریق شده، باعث افزایش کلاژن سازی در پوست می شود و ظاهری جوان تر به پوست شما می دهد.

چند جلسه کربوکسی تراپی نیاز است؟

تعداد درمان ها به شدت مشکل تحت درمان بستگی دارد. معمولاً شش تا دوازده درمان با فاصله یک بار در هفته یا دو جلسه درمان در هفته نتیجه بسیار خوبی را به همراه دارد.به طور متوسط ​​​​درمان کربوکسی تراپی تقریباً پانزده تا سی دقیقه طول می کشد.

فواید کربوکسی تراپی

افزایش گردش خون

بهبود خاصیت ارتجاعی پوست

کاهش خطوط ظریف و چین و چروک

همچنین به ترمیم کلاژن و از بین بردن رسوبات چربی کمک می کند.

علاوه بر این، می تواند با افزایش جریان خون به پلک، به کاهش حلقه های زیر چشم کمک کند. برخی از پزشکان همچنین از این درمان برای درمان آرتریت حاد، سندرم رینود و آلوپسی ناشی از گردش خون ضعیف استفاده کرده‌اند.

برای کاهش چربی و سلولیت، این روش اغلب به روش های تهاجمی تر و پرخطرتر مانند لیپوساکشن ترجیح داده می شود.

کربوکسی تراپی را می توان در ناحیه های زیر استفاده کرد:

صورت

پلک ها

گردن

شکم

بازوها

پاها

باسن

کربوکسی تراپی برای درمان چه مواردی استفاده میشود؟

علائم کشش پوست: علائم کششی که روی بدن خود می بینید، پارگی کلاژن پوستی است. کربوکسی تراپی کلاژن جدیدی ایجاد می کند که پوست را ضخیم می کند و ظاهر آن را بهبود می بخشد.  

ترک‌های پوستی: زمانی ایجاد می‌شوند که پوست به حدی کشیده شود که کلاژن پوستی پاره شود. کربوکسی تراپی باعث تشکیل کلاژن جدید و ضخیم شدن پوست می شود تا با بازسازی کلاژن ظاهر لک ها را بهبود بخشد

سلولیت: گاز دی اکسید کربن را می توان به سلول های چربی نیز تزریق کرد که باعث می شود سلول ها ترکیده و در بدن دفع شوند. سلولیت زمانی ایجاد می شود که چربی زیر پوستی از روی پوست بیرون بزند. چندین مطالعه نشان داده اند که کربوکسی تراپی زمانی که برای درمان سلولیت استفاده می شود بی خطر و موثر است.

حلقه های زیر چشم: سیاهی زیر چشم معمولاً به دلیل گردش خون ضعیف ایجاد می شود که باعث تجمع عروق می شود. تزریق گاز به زیر پلک باعث کاهش این تجمع کبودرنگ شده و رنگدانه های روشن تر جایگزین آن می شود.

آلوپسی: آلوپسی (ریزش مو) ناشی از گردش خون ضعیف را می توان با کربوکسی تراپی نیز درمان کرد.

کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟

 

گردش خون ضعیف تا حدی مسئول سلولیت، ترک های پوستی و حلقه های تیره زیر چشم است. سلول های بدن دی اکسید کربن را به عنوان زباله آزاد می کنند. گلبول‌های قرمز اکسیژنی را که استنشاق می‌کنید می‌گیرند و به بافت‌ها می‌برند، سپس دی‌اکسید کربن را جذب می‌کنند. در نهایت، دی اکسید کربن توسط ریه ها بازدم می شود.

یک پزشک می تواند با تزریق دی اکسید کربن گردش خون را در یک منطقه خاص افزایش دهد و باعث هجوم گلبول های قرمز خون به آن ناحیه شود.

هنگامی که سلول های خونی به محل مورد نظر می رسند، گردش خون را افزایش می دهند. این کار برای ترمیم خاصیت ارتجاعی پوست و در مورد حلقه های زیر چشم، رنگدانه های پوست را درخشان و شاداب میکند.

مشخصات این روش بر اساس قسمتی از بدن که تحت درمان قرار می گیرد متفاوت است. اما مکانیک این روش یکسان است.

یک مخزن گاز دی اکسید کربن به یک تنظیم کننده جریان با لوله پلاستیکی متصل است. پزشک با دقت میزان جریان گاز از مخزن را تنظیم می کند.سپس گاز از طریق تنظیم کننده جریان و به لوله های استریلی که دارای یک فیلتر در انتهای آن است، ساطع می شود.

فیلتر هر گونه ناخالصی را قبل از رسیدن به بدن می گیرد. سپس گاز از یک سوزن بسیار کوچک در طرف مقابل فیلتر عبور می کند. پزشک گاز را از طریق سوزن به زیر پوست تزریق می کند.

این روش تقریباً کاملاً بدون درد است. برخی از پزشکان قبل از وارد کردن سوزن، کرم بی حس کننده را روی محل تزریق اعمال میکنند

چگونه برای کربوکسی تراپی آماده می شوید؟

هیچ آمادگی خاصی قبل از عمل وجود ندارد، اگرچه پزشک شما ممکن است بسته به شرایط شما دستورالعمل خاصی داشته باشد.

پس از کربوکسی تراپی چه چیزی باید انتظار داشت؟

هنگامی که کربوکسی تراپی برای درمان علائم کشش و اسکار استفاده می شود، نسبتاً بدون درد است. این به این دلیل است که بافت اسکار اعصاب ندارد. ممکن است احساس خارش داشته باشید که باید در عرض 5 دقیقه برطرف شود.

افرادی که از کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت و رسوبات چربی استفاده می کنند ممکن است در حین تزریق احساس فشار کنند، مانند احساسی که در هنگام آزمایش فشار خون احساس می شود. این فشار ناشی از انبساط گاز است.

عوارض کربوکسی تراپی چیست؟

      هیچ خطر شناخته شده ای در ارتباط با روش کربوکسی تراپی وجود ندارد. تزریق دی اکسید کربن سال ها است که برای تسهیل جراحی های آندوسکوپی شکم به طور ایمن استفاده می شود.همچنین  دی اکسید کربن به طور مستقیم توسط متخصصین قلب و عروق برای اقدامات تشخیصی و درمانی خاص به جریان خون تزریق می شود.

افراد ممکن است در محل تزریق، به ویژه در بازوها و پاها، کبودی داشته باشند. این کبودی باید ظرف یک هفته برطرف شود.

افرادی که روش کاهش چربی یا سلولیت را انجام می دهند نیز نباید به مدت 24 ساعت خود را در آب غوطه ور کنند، از جمله شنا یا استفاده از وان.

مناطق تحت درمان پس از درمان تا 24 ساعت احساس گرما و گزگز خواهند داشت زیرا گاز دی اکسید کربن کار خود را انجام می دهد و گردش خون بهبود می یابد. اما شما میتوانید پس از پایان عمل به روال عادی  زندگی خود بازگردید.