مشاوره جراحی لیپوساکشن(مکش چربی اضافه از بدن)

مشاوره جراحی لیپوساکشن(مکش چربی اضافه از بدن)

مشاوره جراحی لیپوساکشن(مکش چربی اضافه از بدن)

امروزه افراد زیادی با روش های متفاوتی همچون عمل های جراحی لاغری،استفاده از دستگاه های مختلف،رژیم درمانی و سایر روش ها اقدام به لاغری میکنند.

لیپوساکشن یک عمل زیبایی است که چربی هایی را که نمیتوان با رژیم غذایی و ورزش از برد را،  از بین می برد.

جراح  معمولا این عمل را روی باسن، شکم، ران، پشت، بازوها و زیر چانه یا صورت انجام می دهد تا شکل آنها را بهبود بخشد. اما لیپوساکشن را می توان با سایر جراحی های پلاستیک، از جمله لیفت صورت، کوچک کردن سینه ها و شکم انجام داد.

آیا من کاندیدای خوبی برای لیپوساکشن هستم؟

شما باید انتظارات واقع بینانه داشته باشید. لیپوساکشن تمام چربی را از بین نمی برد، بنابراین اگر انتظار دارید بدون هیچ چربی اضافه ای از اتاق عمل بیرون بیایید، شانسی ندارید.

لیپوساکشن یک روش جراحی است و با خطراتی همراه است. بنابراین قبل از انجام آن باید از سلامت خوبی برخوردار باشید. یعنی حداقل باید:

در 30 درصد وزن ایده آل خود باشید

پوستی محکم و انعطاف پذیر داشته باشید

از دخانیات استفاده نکنید

اگر بیماری قلبی، دیابت یا سیستم ایمنی ضعیف دارید، پزشکان این روش را توصیه نمی‌کنند.

چه چیزی را باید قبل  از عمل لیپوساکشن بدانم؟

اولین قدم این است که با جراح خود مشورت کنید. در مورد اهداف، گزینه ها، خطرات و مزایا و هزینه ها صحبت کنید. تمام سوالات خود را بپرسید.

اگر تصمیم دارید لیپوساکشن انجام دهید، جراح دستورالعمل هایی را در مورد نحوه آماده شدن برای عمل به شما می دهد که ممکن است شامل محدودیت های رژیم غذایی و الکل باشد.

در مورد هرگونه آلرژی و داروهایی که مصرف می کنید، از جمله مکمل های بدون نسخه و گیاهی، به جراح خود بگویید. او احتمالاً به شما توصیه می کند که چند هفته قبل از عمل، مصرف برخی داروها مانند رقیق کننده های خون و مسکن های خاص را متوقف کنید.

باید چه انتظاری از لیپوساکشن داشته باشم؟

اطمینان حاصل کنید که مکانی که آن را انجام می دهید دارای اعتبار است و به دلیل استانداردهای حرفه ای، ایمنی و نتایج خوب شناخته شده است.

شما در همان روز عمل به خانه می روید. مطمئن شوید که یک نفر بعد از آن شما را به خانه می رساند. (اگر مقدار چربی ساکشن شده زیاد باشد، ممکن است یک شب در بیمارستان بمانید).

قبل از شروع لیپوساکشن، پزشک ممکن است نواحی از بدن شما را که تحت درمان قرار می گیرند مشخص کند. او همچنین ممکن است عکس بگیرد تا بعداً برای مقایسه قبل و بعد از آن استفاده کنند.

سپس بیهوشی عمومی دریافت خواهید کرد - به این معنی که در طول عمل بیدار نخواهید بود.

انواع لیپوساکشن

تکنیک های لیپوساکشن متفاوت هستند. اما وجه مشترک همه آنها استفاده از یک لوله نازک به نام کانول است که به یک خلاء متصل می شود تا چربی را از بدن شما مکش کند.

در رایج ترین روش لیپوساکشن، جراح شما محلول استریل را به ناحیه ای که قرار است چربی برداشته شود تزریق می کند. این محلول مکش چربی را آسانتر و از دست دادن خون را کمتر میکند.

لیپوساکشن با کمک اولتراسوند یا UAL از انرژی امواج صوتی زیر پوست شما برای پاره شدن دیواره سلولی چربی استفاده می کند. این امر باعث مایع شدن چربی می شود تا بتوان آن را ساکشن کرد.

مدت زمان ریکاوری چقدر است؟

بسته به نوع جراحی که انجام داده اید ممکن است مجبور نباشید در بیمارستان بمانید. اما حداقل برای چند هفته باید منتظر کبودی، تورم و درد باشید.

جراح شما ممکن است از شما بخواهد که برای کنترل تورم به مدت 1 تا 2 ماه پس از جراحی لباس فشرده سازی بپوشید.

احتمالاً برای جلوگیری از عفونت نیز باید مقداری آنتی بیوتیک مصرف کنید. اکثر افراد می توانند ظرف چند روز به سر کار و در عرض 2 هفته به فعالیت های عادی بازگردند. اما این اتفاق در بدن هر فردی متفاوت است.

از جراح زیبایی خود سؤالات خود را در مورد چگونگی بهبودی خود بپرسید، از جمله:

بعد از لیپوساکشن چه داروهایی باید مصرف کنم؟

آیا بعد از عمل لیپوساکشن از بانداژ استفاده میشود؟

آیا لیپوساکشن بخیه دارد؟

چه زمانی بعد از عمل لیپوساکشن می توانم دوباره ورزش کنم؟

آیا بعد از عمل لیپوساکشن برای ویزیت بعدی برگردم؟

خطرات عمل لیپوساکشن چیست؟

در جراحی زیبایی هم خطراتی وجود دارد. شما می توانید با اطمینان از اینکه این کار فقط توسط یک جراح آموزش دیده و دارای گواهی انجام می شود، به کاهش خظرات کمک کنید.

چندین خطر احتمالی وجود دارد که مستقیماً با لیپوساکشن مرتبط است و باید در نظر بگیرید، از جمله:

خون ریزی

عوارض ناشی از بیهوشی

حذف ناهموار چربی

واکنش به لیدوکائین

آیا نتایج لیپوساکشن دائمی هستند؟

سلول های چربی به طور دائم در طول لیپوساکشن برداشته می شوند. اما می‌توانید با سلول‌های چربی جدید که معمولاً به نواحی مختلف بدن شما می‌روند، دوباره وزن اضافه کنید.

برای حفظ شکل جدید خود پس از جراحی، رژیم غذایی حاوی مقدار زیادی پروتئین بدون چربی، میوه ها و سبزیجات، غلات کامل و لبنیات کم چرب را دنبال کنید و به طور منظم ورزش کنید.