از بین برنده لک و تتو Q-SWITCH لیزر

لیزر Q-Switch

لیزر Q-Switch 

لیزر Q-switched برای درمان ضایعات پوستی واز بین بردن رنگدانه‌ ها در پوست استفاده میشود.این لیزر در از بین بردن خال و پاک کردن تتو نقش مهمی دارد.

مزایای لیزر Q-Switched

لیزر Q-Switched یک دستگاه بسیار همه کاره است و می تواند برای هدف قرار دادن نگرانی های مختلف در درجه اول استفاده شود:

پاک کردن تتو با لیزر کیوسویچ

برخلاف آکنه و جای جوش، خالکوبی ها رنگدانه های خارجی هستند که در بدن ما جاسازی شده اند. لیزر Q Switched با انرژی بالایی که از لیزر ساطع می شود، رنگدانه های تتو در بافت پوست را میشکند.رنگها به ذرات کوچکتری تقسیم شده و از پوست خارج میشوند. از آنجایی که اشعه این لیزر 1064 نانومتر است، توسط پوست جذب نشده و زخم یا سوختگی ایجاد نمیشود.

از بین بردن انواع رنگدانه ها

رنگدانه ها در نواحی از پوست که آسیب دیده وجود دارند، این رنگدانه ها انرژی لیزر را جذب کرده و به واحدهای کوچکتری تقسیم می شوند ، سپس به طور طبیعی از طریق فرآیندهای دفع از بدن خارج می شوند. انواع رنگدانه ها عبارتند از: ملاسما، کک و مک، لکه های خورشیدی، لکه های پیری و...

از بین بردن آکنه

پوست در پاسخ به التهاب جوش ها رنگدانه تولید می کند. در نهایت،این رنگدانه ها منجر به ایجاد لک های پوستی می شوند. لیزر کیوسویچ می تواند چنین لکه هایی را از بین ببرد.

از بین بردن جوش

 لیزر Q-Switch  جدا کاهش دادن رشد غدد چربی و کنترل انتشار آنها، پروپیونی باکتری را که مسئول ایجاد جوش و آکنه است نیز از بین می برد. همچنین، از آنجایی که لیزر درمانی غیر تهاجمی است، جوش ها تحریک نمیشوند و سریعتر از بین میروند.

روشن کردن رنگ پوست

درست مانند موها، رنگ پوست ما نیز تحت تأثیر مقدار رنگدانه های پوست است. افرادی که پوست تیره‌تری دارند یا افرادی که زمان زیادی را در فضای باز می‌گذرانند، بیشتر در معرض آفتاب سوختگی هستند. لیزر Q-switch  می تواند به روشن شدن رنگ پوست در این افراد کمک کند.

جوان سازی پوست

آسیب پوست می تواند در نتیجه قرار گرفتن در معرض نور خورشید، زمینه ای از وضعیت سلامتی یا افزایش سن باشد. یکی از روش های ترمیم پوست از طریق لیزر است. ترکیبی از لیزر سفارشی به تحریک پوست زیرین و در عین حال تشکیل کلاژن کمک می کند. بنابراین چین و چروک، رنگ پوست و بافت را بهبود می بخشد.

عوارض جانبی

اکثر بیماران عوارض جانبی شایعی مانند واکنش‌های التهابی موضعی، تورم خفیف و قرمزی داشته اند که معمولا در عرض یک هفته الی ده روز فروکش می‌کند.