هایفو (Hifu)

HIFU-هایفو

آیا هایفو می تواند جایگزین لیفت صورت شود؟

هایفو یک روش جدید برای سفت کردن پوست است که برخی آن را جایگزینی غیرتهاجمی و بدون درد برای لیفت صورت می دانند. در هایفو از انرژی اولتراسوند برای تحریک تولید کلاژن استفاده می کنند که منجر به سفت تر شدن پوست می شود.

چندین آزمایش بالینی نشان داده اند که هایفو برای لیفت صورت و رفع چین و چروک  موثر است. افراد توانستند نتایج را در چند ماه پس از درمان، بدون خطرات مرتبط با جراحی مشاهده کنند.همچنین از این روش برای جوانسازی کلی صورت، لیفتینگ، سفت کردن، و کانتورینگ بدن نیز استفاده می شود.

تاکنون مشخص شده است که هایفو یک درمان مناسب است که می تواند جایگزین لیفت صورت شود، به خصوص در افراد جوان تر که نمی خواهند خطرات و دوران نقاهت مرتبط با جراحی را داشته باشند.

هایفو صورت

هایفو از انرژی متمرکز فراصوت برای هدف قرار دادن لایه های پوست استفاده می کند. انرژی اولتراسوند باعث می شود بافت به سرعت گرم شود.هنگامی که سلول های ناحیه مورد نظر به دمای مشخصی می رسند، تحریک می شوند تا کلاژن بیشتری تولید کنند - پروتئینی که ساختار پوست را تشکیل میدهد.

افزایش کلاژن منجر به سفت تر شدن پوست و از بین بردن  چین و چروک ها می شود. از آنجایی که پرتوهای اولتراسوند با فرکانس بالا بر روی یک بافت خاص در زیر سطح پوست متمرکز می شوند، هیچ آسیبی به لایه های مجاور وارد نمی شود.

هایفو ممکن است برای همه مناسب نباشد. به طور کلی، این روش در افراد بالای 30 سال با افتادگی خفیف تا متوسط ​​پوست بهترین کارایی را دارد.

افرادی که پوست آسیب دیده توسط  نور را دارند یا پوست افتاده ای دارند ممکن است برای دیدن نتایج مطلوب به چندین جلسه هایفو

افراد مسن‌تر با پیری پوست، افتادگی شدید پوست، یا پوست اضافی روی گردن، کاندیدای مناسبی برای هایفو  نیستند و ممکن است نیاز به جراحی داشته باشند.

هایفو برای افراد مبتلا به عفونت و ضایعات پوستی باز در ناحیه مورد نظر، آکنه های شدید یا کیستیک در ناحیه درمان توصیه نمی شود.

مزایای هایفو

هایفو مزایای زیبایی شناختی زیادی دارد، از جمله:

کاهش چین و چروک

سفت کردن پوست گردن

برجسته کردن گونه ها

بالا بردن ابرو ها

کاهش افتادگی پلک ها

برجسته کردن  خط فک

صاف کردن پوست

یک مطالعه در سال نشان داد که هایفو به طور قابل توجهی خاصیت ارتجاعی پوست گونه ها، پایین شکم و ران ها را پس از 12 هفته بهبود می بخشد.

هایفو در مقابل لیفت صورت

در حالی که هایفو دارای خطرات و هزینه های بسیار کمتری نسبت به جراحی لیفت صورت است، نتایج آن ممکن است ماندگار نباشند و نیاز به جلسات مکرر باشد. در اینجا خلاصه ای از تفاوت های عمده بین هر روش آورده شده است:

جراحی لیفت صورت؟

جراحی لیفت صورت روشی تهاجمی است که به برش و بخیه نیاز دارد.

پس از جراحی لیفت صورت به طور متوسط ​​2 تا 4 هفته احتمال عوارض زیر وجود دارد:

• خطرات بیهوشی

•خون ریزی

•عفونت

•لخته شدن خون

• درد یا جای زخم

•ریزش مو در محل برش

ممکن است در حین عمل هایفو ناراحتی جزئی مثل احساس گزش داشته باشید. بلافاصله پس از درمان، ممکن است قرمزی یا تورم خفیفی را تجربه کنید که به تدریج طی چند ساعت آینده کاهش می یابد.

قبل از انجام روش هایفو نیازی به آمادگی خاصی نیست.

هایفو چگونه انجام میشود؟

یک پزشک یا تکنسین ابتدا ناحیه مورد نظر را تمیز می کند.

ممکن است قبل از شروع از کرم بی حس کننده موضعی استفاده کند.

سپس پزشک یا تکنسین  ژل اولتراسوند را روی ناحیه مورد نظر اعمال میکند.

سپس دستگاه هایفو روی پوست قرار می گیرد.

با استفاده از نمایشگر اولتراسوند، پزشک یا تکنسین دستگاه را روی تنظیمات مناسب تنظیم می کند.

شما می توانید بلافاصله پس از انجام عمل به خانه بروید و فعالیت های عادی روزانه خود را از سر بگیرید.

عوارض جانبی هایفو

اگر هایفو توسط یک متخصص آموزش دیده و واجد شرایط انجام شود، عوارض جانبی خاصی نخواهد داشت.

قرمزی یا تورم خفیف ممکن است رخ دهد، اما باید به سرعت فروکش کند. احساس سوزن سوزن شدن خفیف در ناحیه تحت درمان ممکن است برای چند هفته ادامه داشته باشد.

به ندرت ممکن است بی حسی یا کبودی موقتی را تجربه کنید، اما این عوارض معمولا پس از چند روز از بین می روند.