اکسیژنه کردن پوست

اکسیژن تراپی

اکسیژن تراپی یا اکسیژنه کردن پوست

با افزایش سن، اکسیژن کمتری به پوست می رسد و متابولیسم سلول های پوست کند می شود که باعث کدر شدن ، ایجاد چین و چروک و شل شدن پوست می شود. با اکسیژن درمانی ، می توانیم به گردش خون بهتری برسیم و تولید کلاژن و الاستین را فعال کنیم تا پوستی سالم تر و محکم تر داشته باشیم.

اکسیژنه کردن پوست چیست و آیا برای پوست شما مفید است؟

فواید اکسیژن تراپی

عوارض جانبی

مقایسه اکسیژن تراپی با سایر روش ها

نتیجه اکسیژن تراپی پوست

اکسیژنه کردن پوست برای درمان چه مواردی استفاده میشود؟

کاهش خطوط ریز و چین و چروک

بهبود گردش خون

افزایش تولید کلاژن برای داشتن پوستی جوان تر

اکسیژنه کردن پوست صورت

اکسیژن رسانی صورت، روشی است که معمولا توسط یک متخصص زیبایی انجام می شود. این روش "کاملا بی خطر" در نظر گرفته می شود، زیرا هیچ ماده ای به بدن تزریق نشده  و از مواد شیمیایی استفاده نمی شود.

نحوه عملکرد اکسیژن رسانی به پوست

بدن برای رشد به اکسیژن نیاز دارد، به همین دلیل است که ما نفس می کشیم. تئوری پشت اکسیژن‌سازی صورت این است که سلول‌های پوستی از طریق اکسیژن رسانی روشن تر و سالم به نظر می‌رسند.

 

در اکسیژن تراپی ابتدا پوست به طور کامل تمیز می شود. سلول های مرده پوست با استفاده از لایه برداری حذف می شوند.سپس سرم انتخابی شما روی پوستتان اعمال میشود.

پس از این کار، درمانگر 2 یا 3 بار اکسیژن را روی پوست "ایربراش" می کند. این اکسیژن درمانی باعث می شود که سرم عمیق تر به پوست نفوذ کند. اکسیژن درمانی نتایج بهتری نسبت به سرم ها و کرم هایی که به روش معمول استفاده می شود، می دهد و درمانی بسیار لذت بخش و آرامش بخش است.

طول درمان

طول درمان اکسیژن رسانی به پوست صورت بسته به مرکز های مختلف متفاوت است، اما باید انتظار داشته باشید که درمان حداقل 30 دقیقه تا یک ساعت طول بکشد.

 

یک جلسه اکسیژن تراپی حدود 40 دقیقه طول می کشد. بهترین نتیجه با انجام یک دوره 6 جلسه ای به دست می آید. پس از یک جلسه، تفاوت قابل توجهی را احساس خواهید کرد. برای حفظ نتیجه، توصیه می کنیم درمان را هر 4 تا 6 هفته یک بار تکرار کنید.

اکسیژن درمانی را می توان در ترکیب با میکرودرم ابریژن نیز انجام داد.

زمان بهبودی

بر خلاف درمان‌های تهاجمی‌تر، پس از اکسیژن‌رسانی صورت، زمان استراحت یا بهبودی وجود ندارد. در صورت تمایل حتی می توانید بلافاصله بعد از آن آرایش کنید.

فواید اکسیژن رسانی صورت چیست؟

تحقیقات در مورد اثربخشی فیشال‌های اکسیژنی متفاوت است.

به طور کلی، پوست بسیاری از افراد بعد از اکسیژن تراپی سالم تر و روشن تر به نظر می رسد و تصاویر قبل و بعد ،این امر را تأیید می کند.

مزیت اصلی فیشال‌های اکسیژنی این است که بسته به سرم هایی که استفاده می شود، به منافذ پوست اجازه می‌دهند اسید هیالورونیک و دیگر مواد نیروزا را راحت‌تر جذب کنند.

ـآبرسانی

اکسیژنه کردن، پوست را آبرسانی میکند. اکسیژن به جذب سرم ها به پوست کمک می کند. می توانید به میله اکسیژن مانند یک شلنگ کوچک فکر کنید که مواد را به منافذ پوست می رساند. پوست شما بعد از اکسیژنه شدن بسیار شاداب تر به نظر می رسد.

-رنگ پوست یکدست میشود

 فیشال اکسیژن مقدار زیادی ویتامین یا مواد گیاهی را به پوست شما میرساند که می تواند منجر به روشن و درخشان شدن پوست شود.

-کاهش خطوط ریز پوست

 گفته می شود که اکسیژنه کردن پوست به بهبود گردش خون در صورت کمک می کند، که می تواند به پوست شما طراوت و شادابی ببخشد.

کاهش تورم آکنه

 اکسیژن برای تسریع بهبود زخم شناخته شده است و همچنین باکتری های خاصی را از بین میبرد. به همین دلیل است که مکان هایی با سطح اکسیژن کم، مانند هواپیما، می توانند باعث ایجاد مشکلات پوستی شوند. به این دلایل، اکسیژن رسانی به صورت میتواند به کاهش تورم آکنه و کشتن باکتری Propionibacterium acnes که باعث ایجاد انواع خاصی از آکنه می شود، کمک کند.

هر چند وقت یکبار نیاز به اکسیژن رسانی به صورت دارید؟

بسیاری از متخصصان پوست توصیه می‌کنند که یک بار در ماه از اکسیژنه کردن پوست استفاده کنید، اگرچه فیشال‌های اکسیژنه به اندازه سایر انواع آن لایه‌بردار نیستند، اما راه خوبی برای حفظ سلامت و جوانی است. برخی از متخصصان پوست این روش را برای جلوگیری از پیری پوست برای افراد 20 ساله توصیه می کنند.

البته، در هر سنی می‌توانید اکسیژن‌رسانی به صورت انجام دهید، اما با افزایش سن، ممکن است نیاز باشد درمان‌های قوی‌تر دیگری مانند لیزر های جوانسازی مثل RFفرکشنال ،PRP یا میکرونیدلینگ را در نظر بگیرید.

عوارض جانبی و اقدامات احتیاطی

عوارض جانبی

-قرمزی موقت پوست

 اگر پوست حساسی دارید، اکسیژن ممکن است باعث قرمز شدن پوست شما شود که باید ظرف چند ساعت پس از عمل محو شود.

پف کردگی یا تورم صورت

 فیشال های اکسیژنه به دلیل استفاده شدید اکسیژن در صورت می توانند باعث التهاب شوند. این امر می تواند باعث شود که پوست حجیم یا متورم به نظر برسد.

واکنش آلرژیک

اگر می دانید که به هر یک از مواد مراقبت از پوست حساسیت دارید، حتماً به پزشک خود اطلاع دهید. استفاده از محصولاتی را که باعث خارش، تورم، درد یا قرمزی طولانی مدت می شود را قطع کنید.