میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روشی است که در آن پزشک با استفاده از سوزن های ظریف استریل شده روی پوست زخم های کوچکی ایجاد میکند. این زخم های کوچک باعث می شود بدن شما کلاژن و الاستین بیشتری بسازد و پوست شما را التیام  بخشد در نتیجه پوست شما جوان تر به نظر می رسد.

فواید میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ برای درمان موارد زیر استفاده میشود:

آکنه

ریزش مو 

 یا لکه های تیره روی پوست شما

منافذ بزرگ پوست

افتادگی و شل بودن پوست

جای زخم

آفتاب سوختگی خفیف

خطوط ظریف و چین و چروک

هزینه میکرونیدلینگ نسبت به سایر روش ها مناسب تراست .میکرونیدلینگ ممکن است برای افرادی که رنگ پوست تیره‌تری دارند بهتر عمل کند.

وقتی میکرونیدلینگ انجام می دهید چه اتفاقی می افتد

 این روش معمولاً 10 تا 20 دقیقه طول می کشد(بسته به بزرگی ناحیه) اکثر افراد برای مشاهده تفاوت به 4-6 جلسه درمان نیاز دارند.

ابتدا یک کرم بی‌حس کننده روی صورتتان استفاده می‌کنید تا سوزن‌ها را احساس نکنید. سپس فردی که میکرونیدلینگ را انجام می دهد، ابزاری به شکل قلم یا چرخان با سوزن های ریز دور صورت شما حرکت می دهد. سوزن ها بریدگی های کوچکی در پوست شما ایجاد می کنند که باعث کمی خونریزی می شود. پزشک ممکن است پس از آن کرم یا سرم را روی صورت شما استفاده کند.

هدف از این روش شروع فرآیند بهبودی بدن شما با ارسال کلاژن و الاستین برای رفع آسیب های ریز است. کلاژن به پر کردن و صاف کردن چین و چروک کمک می کند.

اکثر افراد میکرونیدلینگ روی صورت انجام می‌دهند، اما می‌توان آن را روی سایر قسمت‌های بدن مانند شکم یا ران‌ها نیز انجام داد.