بوتاکس مو

بوتاکس مو

بوتاکس مو چیست؟

وقتی به چین و چروک فکر می کنید، احتمالا نام بوتاکس به ذهنتان می آید، یک داروی معمولی که برخی افراد برای صاف کردن چین و چروک از آن استفاده می کنند.

موهای شما مانند پوست شما با افزایش سن تراکم و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می دهند. محصولات جدید مو خود را با قابلیت بوتاکس کننده مو معرفی می کنند زیرا بوتاکس مو به پرکردن مو، صاف کردن آن و کاهش موخوره کمک میکند.

آیا بوتاکس مو حاوی مواد بوتاکس است؟

بوتاکس مو در واقع حاوی ماده سم بوتولینوم که ماده اصلی بوتاکس است، نمیباشد. بنابراین، این نامی است که بر اساس نحوه عملکرد محصول برای آن بکار میرود.

بوتاکس مو چگونه عمل می کند؟

بوتاکس مو در واقع یک درمان حالت دهنده عمیق است که الیاف مو را با پرکننده هایی مانند کراتین می پوشاند. این درمان هر قسمت شکسته یا نازک روی هر تار مو را پر می کند تا موها پرتر و براق تر به نظر برسند.

چه کسانی می توانند از بوتاکس برای مو استفاده کنند؟

در صورت داشتن موارد زیر می توانید از بوتاکس برای مو استفاده کنید:

موخوره

موهای بسیار ظریف، فاقد حجم یا درخشندگی

موی آسیب دیده

موهای وز شده

موهایی که می خواهید صاف شوند

به طور کلی، بوتاکس مو برای هر نوع مو ایمن در نظر گرفته می شود.

در طول بوتاکس مو چه اتفاقی می افتد؟

در بوتاکس موهای شما از هیچ نوع تزریقی استفاده نمی شود. بوتاکس مو یک عامل حالت دهنده است که مستقیماً روی تارهای موی شما اعمال می شود.

ابتدا یک شامپو روی سر شما اعمال میشود تا کوتیکول های موهای شما را باز کند و تارها را برای حالت دادن آماده کند. سپس بوتاکس مو با ماساژ محصول از ریشه تا نوک روی تارها اعمال می شود. این درمان برای مدتی، معمولا بین 20 تا 90 دقیقه، روی موهای مرطوب باقی می ماند.

برخی ممکن است قبل از خشک کردن و صاف کردن مو با اتوی صاف، محصول را آبکشی کنند. یا ممکن است در حالی که موهای شما را خشک و صاف می کنند، این محصول را روی موهای شما بگذارند تا به نفوذ بیشتر محصول در تارهای مو کمک کنند.

بلافاصله پس از خشک کردن موهای خود، نتایج درمان بوتاکس مو را خواهید دید.

بوتاکس مو چقدر موثر است؟

بوتاکس مو در حال حاضر یک روند محبوب است. بهترین گزینه برای به دست آوردن نتایج خوب این است که به یک مرکز مورد اعتماد مراجعه کنید و از یک فرد باتجربه توصیه های لازم را برای درمان موهای خود بگیرید.

اثرات بوتاکس مو بین 2 تا 4 ماه باقی می ماند، اگرچه بازه زمانی دقیق آن از فردی به فرد دیگر متفاوت است. توصیه می شود برای حفظ نتایج از شامپوهای کم سولفات یا بدون سولفات استفاده کنید.

آیا بوتاکس مو بی خطر است؟

این محصول برای استفاده بی خطر در نظر گرفته می شود، اگرچه مانند هر درمان مو، خطر تحریک پوست یا واکنش آلرژیک وجود دارد. برای کاهش خطر عوارض جانبی مضر، مواد نباید با پوست شما تماس داشته باشند.

بوتاکس مو در مقابل کراتین

درمان‌های کراتینه، درمان‌های شیمیایی هستند که اغلب حاوی فرمالدئید هستند. فرمالدئید برای "ثابت نگه داشتن" یا "انجماد" تارهای مو در حالت صاف استفاده می شود. فرمالدئید مورد استفاده در این درمان ها نگرانی هایی را ایجاد کرده است زیرا فرمالدئید یک ماده سرطان زا است، اما نتایج طولانی مدتی را ایجاد می کند.

کراتینه مو معمولاً  کمی ارزان‌تر هستند.

از طرف دیگر، بوتاکس مو فقط یک درمان حالت دهنده است و از واکنش های شیمیایی برای اثرگذاری استفاده نمی کند. درمان بوتاکس مو حاوی فرمالدئید نیست.

نتیجه

اگر به دنبال راه حلی برای داشتن موهای صاف و پر و براق تر هستید، بوتاکس مو می تواند بهترین و سالم ترین روش برای شما باشد.