مزوتراپی

مزوتراپی

مزوتراپی-Mesotherapy

درمان مزوتراپی یک راه حل زیبایی غیرجراحی است که در نواحی مختلف بدن شما و با اهداف مختلفی مانند سلولیت، وزن اضافی، کانتور بدن و جوانسازی صورت/گردن تزریق میشود. این دارو مواد مختلفی  حاوی انواعی از داروهای مورد تایید FDA، ویتامین ها و مواد معدنی را به بدن شما می رساند.

مزوتراپی برای درمان چه مشکلاتی استفاده میشود؟

-این ماده وارد مزودرم، لایه چربی و بافت زیر پوست می شود.

- ترکیب ماده مورد استفاده در مزوتراپی متناسب با هر فرد و ناحیه خاصی که باید درمان شود متفاوت است.

- مزوتراپی همچنین می تواند به کاهش درد عضلانی، کاهش بافت چربی و درمان ریزش مو در مردان و زنان کمک کند.

مزوتراپی معمولاً برای درمان و تسکین موارد زیر استفاده می شود:

سلولیت

علائم کشش پوست

پوست خشک و پوسته پوسته شده

پوست شل و افتاده

ریزش مو

سیاهی دور چشم

پوست آسیب دیده در برابر نور خورشید

علاوه بر این، بسیاری از بیماران به سادگی برای "مزولیفت" به ما مراجعه می کنند، که در آن از مزوتراپی برای لیفت پوست صورت استفاده می شود.

مزوتراپی جوانسازی

برای مزوتراپی جوانسازی 4 جلسه در فواصل 2 تا 3 هفته مورد نیاز است. این روش یکی از محبوب ترین استفاده های  مزوتراپی است، زیرا بیماران متوجه بهبود قابل توجهی در پوست صورت خود می شوند. بسیاری از مردم از این روش ساده و غیر جراحی در بازوها یا ران ها استفاده میکنند.

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو یک روش درمانی است که با تزریق ویتامین ها، مواد معدنی و مخلوط اسیدهای آمینه مورد نیاز مو به پوست سر انجام می شود.

این روش باعث می شود تا موادی که فولیکول های مو را تغذیه می کنند به راحتی در مو بنشینند. با این روش میتوان موهای نازک را ضخیم کرد، ریزش مو را متوقف کرد و موها را قوی تر و درخشان تر کرد.

مزوتراپی لاغری

نتایج کاهش وزن با لیپوساکشن را نمی توان با نتایج مزوتراپی مقایسه کرد. لیپوساکشن موثرترین و سریعترین روش موجود برای کاهش چربی است. با این حال، مزوتراپی کم هزینه تر و کم تهاجم تر است.

مزوتراپی در مقابل لیپوساکشن

مزوتراپی به دلیل استفاده از کرم‌های بی‌حس‌کننده  قبل از تزریق روی ناحیه موردنظر، یک روش نسبتاً بدون درد حساب میشود، در حالی که لیپوساکشن اغلب باعث ایجاد درد در هفته‌های بهبودی بعد از عمل می‌شود.

- مزوتراپی عملاً هیچ جای زخمی ایجاد نمی کند، اگرچه ممکن است تورم و کبودی خفیف برای چند روز در ناحیه ظاهر شود.اما لیپوساکشن می تواند باعث ایجاد اسکار متوسط ​​تا شدید شود.

- در مزوتراپی نیازی به آرام‌بخش نیست و بیمار می‌تواند چند لحظه پس از درمان از مطب خارج شود.

چند جلسه مزوتراپی برای لاغری نیاز است؟

معمولاً 2 تا 4 جلسه (تزریق) در فواصل 2 تا 4 هفته مورد نیاز است. بسته به منطقه موردنظر، تعداد جلسات می تواند افزایش یابد. از آنجایی که مزوتراپی برای کاهش وزن تغییرات زیادی ایجاد نمی کند، به طور کلی برای بیمارانی که نیاز به کاهش کمی چربی در نواحی خاص دارند، مانند کانتورینگ بدن، توصیه می شود.

عوارض مزوتراپی چیست؟

از آنجایی که مزوتراپی مستقیماً در ناحیه مورد نظر تزریق می شود، عوارض جانبی محدودی دارد.

عوارض جانبی گزارش شده مزوتراپی عبارتند از:

واکنش آلرژیک فوری یا تاخیری به داروها  باعث التهاب و تورم می شود

کبودی در محل تزریق

زخم، اسکار در محل تزریق

چه کسی باید مزوتراپی را در نظر بگیرد؟

مزوتراپی روی طیف وسیعی از مشکلات صورت و بدن موثر است، بنابراین بیماران می توانند در هر سن و جنسیتی از این روش استفاده کنند.